Гальмує комп'ютер з macOS High Sierra. Що робити і як прискорити?

Без належного догляду навіть найпотужніший комп'ютер починає гальмувати. Не стали винятком девайси, що працюють під управлінням macOS High Sierra. Чому комп'ютер гальмує, і як вирішити цю проблему?

Якщо жоден з рад вам не допоможе, то задумайтеся про придбання нового Mac.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Видаліть непотрібні файли

При уповільненні Mac в першу чергу потрібно перевірити пам'ять. Якщо вільного сховища зовсім мало, то слід вжити негайних заходів з очищення системи. Можна це зробити вручну, але краще використовувати спеціалізований софт. Наприклад, я вже 4 роки використовую програму Clean My Mac.

Конкурентною перевагою програми є зручність використання. За допомогою режиму "Розумна очищення" Clean My Mac знаходить все непотрібні файли і сміття, після чого їх можна стерти. Важливо, що для цієї операції потрібно натиснути лише одну кнопку. Для більш детальної очищення є ще кілька категорій:

 • службовий сміття
 • Фотомусор
 • поштові вкладення
 • очищення iTunes
 • великі файли

скиньте SMC

SMC - це контролер управління системою.Його скидання може вирішити не тільки проблеми зі зниженням продуктивності, але і багато інших колізії. По суті, очищення SMC - це нижній рівень перезавантаження Mac. При цьому всі призначені для користувача дані залишаються на місці. Щоб стерти SMC потрібно виконати наступні дії:

Якщо у вас новий MacBook без змінного акумулятора

 1. Підключіть ноутбук до джерела живлення
 2. Натисніть і утримуйте клавіші: Control + Shift + Option + Power
 3. Відпустіть клавіші і включіть MacBook

Якщо у вас старий MacBook зі змінним акумулятором

 1. вимкніть ноутбук
 2. вийміть акумулятор
 3. Натисніть і утримуйте кнопку живлення протягом 5 секунд
 4. Встановіть батарею і включіть MacBook

Перевірте фонові процеси

Істотний внесок в зниження продуктивності вносять фонові процеси. На перший погляд, їх робота не видно, тому багато хто не прагнуть зупинити їх роботу. Але очищати фонові процеси вкрай рекомендується, тому що вони "з'їдають" як потужність процесора, так і пам'яті.

Щоб закрити непотрібні програми, відкрийте програму "Моніторинг системи". У ній є кілька вкладок, які покажуть завантаженість то чи іншого елемента Mac. Процеси сортуються по імені і зайнятості ресурсу. Очистіть список від непотрібних програм шляхом натискання на хрестик в лівому верхньому кутку вікна.

прискорте Finder

Finder в macOS High Sierra є певним диспетчером, який управляє файлами в системі. У ньому відображаються найважчі фільми і програми. Тому, якщо у вас є велика кількість файлів (який ще й багато важать), то правильно налаштуйте Finder, щоб він не завантажував зайвого і не загальмовує роботу системи.

Для цього відкрийте програму і пройдіть в настройки. Там слід грамотно налаштувати папки для більш швидкої роботи Finder.

вимкніть FileVault

Функція FileVault, вбудована в macOS High Sierra, потрібна для шифрування ваших даних. Це стане в нагоді для збереження конфіденційних відомостей при втраті або крадіжці комп'ютера. На деяких Mac утиліта FileVault сильно уповільнює включення і вхід в систему. Якщо для вас це критично, то слід відключити цю функцію.

Відкрийте "Системні налаштування" і виберете пункт "Захист і безпека".
Далі перейдіть на вкладку FileVault і відключіть його.

вимкніть анімацію

Apple дуже пишається дизайном macOS High Sierra. Але не завжди анімації добре працюють на старих MacBook. Щоб прискорити роботу системи, доведеться відмовитися від красивих нововведень.

Для відключення анімацій пройдіть по шляху "Налаштування" - "Універсальний доступ", в лівій колонці виберете "Монітор".Після чого встановіть галочки навпроти пунктів "Зменшити рух" і "Зменшити контрастність". Аналогічну операцію варто зробити і з панеллю Dock. Для цього пройдіть в його параметри і відключіть збільшення.

Керуйте оперативною пам'яттю

Оперативна пам'ять є цінним ресурсом, тому на ній економити не можна. У 2018 року не варто купувати MacBook з ОЗУ менше 8 ГБ. А якщо ваш комп'ютер дозволяє замінити оперативну пам'ять, то зробіть це. У моєму MacBook Air 2014 року встановлено лише 4 ГБ, і вже рік тому відчувалося, що цього мало.

Дивіться також:

 • Як відключити повідомлення про оновлення в macOS High Sierra?
 • Закінчується місце на Mac? Шукаємо джерела захаращення і очищаємо систему
 • Очищення пам'яті на Android: перевірені і безпечні способи
 • Робота з програмою CCleaner. Очищаємо систему, реєстр і список автозавантаження за допомогою CCleaner
 • Як розігнати ноутбук і не спалити його комплектуючі

Стежити за вільної ОЗУ можна в уже згаданій раніше програмі - Clean My Mac. Утиліта дозволяє не тільки відслідковувати місце, але і очищати його при необхідності. Серед альтернатив зазначу Memory Clean, довгий час користувався ним і залишився задоволений.

Завантажити Memory Clean можна за посиланням: https://itunes.apple.com/ru/app/memory-clean-monitor-and-free-up-memory/id451444120?mt=12

Обмежте автозапуск

Автозапуск програм істотно уповільнює завантаження Mac. Згодом таких додатків стає все більше, а це значить, що продуктивність macOS High Sierra знижується. Для виправлення цієї ситуації слід попрацювати з автозапуском.

Відкрийте настройки і пройдіть в меню "Користувачі та групи". Далі перейдіть у вкладку "Об'єкти входу". Там знаходиться список всіх програм, які перебувають в автозапуску. Приберіть непотрібне шляхом вибору програми та натискання на значок мінуса.

Використовуйте Safari в якості основного браузера

Кращим браузером для macOS High Sierra, безумовно, є Safari. Він не просто швидше, але ще і менш вимогливий до ресурсів. Фірмовий браузер простий і не переобтяжений функціями. Тому не рекомендую використовувати Chrome або Opera на Mac.

Для прийнятної роботи Safari фахівці не рекомендують використовувати одночасно понад 9 вкладок. Таким чином, система не буде перевантажуватися, а інформація наочно видно. Також не рекомендується використовувати велику кількість розширень.

прискорюємо Safari

Якщо раптом навіть Safari почав поводитися дивно і працювати повільніше, то слід очистити його дані. Відкрийте браузер і натисніть на його назву у верхньому лівому кутку. Далі виберете пункт "Очистити історію… ".Після цього виберете проміжок часу, за який втечуть дані, і виконайте операцію. Таким чином зітруться куки, кеш і історія Safari.

Очистіть кеш вручну

Кеш-дані - це невеликі файли, призначені для повторного використання. Деякі з них управляються системою, інші ж пов'язані з додатками. Наприклад, веб-сторінки зберігаються таким чином. Крім того, iTunes і стрімінговие сервіси активно використовують збереження в кеш для того, щоб прискорити завантаження даних. Але, на жаль, не всі програми очищають ці файли, але ж вони займають досить багато місця.

Щоб подивитися кеш, потрібно, знаходячись на робочому столі, натиснути клавіші Command + Shift + G і перейти до папки / Library / Caches /. Проаналізуйте знаходяться там файли і видаліть при необхідності.

Замініть HDD на SSD

Якщо у вашому Mac встановлений жорсткий диск HDD, то вкрай рекомендую поміняти його на SSD. Твердотільний накопичувач дорожче, але швидше і надійніше. Якщо HDD може запускати програму хвилину, то SSD зробить це за кілька секунд. За даними порталу market.yandex.ru, найпопулярнішим твердотілим диском є ​​модель Samsung MZ-75E250BW на 256 ГБ вартістю близько 7000 рублів. Ціна цілком прийнятна, а результат від заміни буде помітний відразу.

Налаштуйте Spotlight

Пошук Spotlight - відмінний інструмент по роботі з файлами і даними. Але в той же час він сильно завантажує систему. Пройдіть в налаштування Spotlight і у вкладці "Конфіденційність" виберете джерела, звідки програма буде індексувати систему. Найкраще зробити так, щоб папок було небагато.

Зовсім відключити індексацію Spotlight можна в Терміналі по команді:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Повернути все на місце можна цим рядком:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Переінсталюйте macOS High Sierra

Якщо вище описані способи не допомогли, то вирішувати проблему слід кардинально. Переінсталюйте macOS High Sierra, і тоді ваш комп'ютер заживе новим життям. Щоб зробити це виконайте наступні кілька кроків:

 1. вимкніть комп'ютер
 2. Увімкніть його, утримуючи кнопки Command + R
 3. У меню виберете "Дискова утиліта" і відформатуйте накопичувач
 4. По завершенні операції виберете "Дискова утиліта" - "завершити"
 5. Далі вибирайте пункт "Переустановити macOS"

Після цього комп'ютер завантажить і встановить "чисту" версію системи. Ця операція проходить досить довго, але благо, що програмісти Apple зробили її майже автоматичної.

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

***
Отже, ми розібрали основні методи прискорення вашого Mac. Більшості ці способи повинні допомогти, але якщо все-таки виправити ситуацію не вдалося, то задумайтеся про зміну комп'ютера на більш новий. Актуальні моделі MacBook можна подивитися на сайті Apple: https://www.apple.com/ru/mac/