Як захистити Wi-Fi мережу? Основні і ефективні поради

Привіт! Вирішив підготувати статтю, в якій зібрати всі основні і найголовніше ефективні поради та відповісти на ваше запитання, як захистити Wi-Fi мережу. Від кого будемо захищати? Від сусідів звичайно ж, ну а якщо вам потрібно захистити Wi-Fi сет в офісі, то від колег із сусідньої фірми :). Ну а якщо серйозно, то питання захисту бездротових мереж, зараз дуже актуальний, це я зробив висновки, за статтею в якій описував настройку Wi-Fi роутера TP-Link TL-WR841N. Стаття дуже швидко стала популярною, і зібрала багато коментарів.

Я вже писав статтю про те як встановити пароль на Wi-Fi мережу, але якщо ви хочете встановити хороший захист, то одного пароля тут буде замало. Є ще кілька способів, які разом з хорошим паролем зроблять вашу Wi-Fi сет недоступною для халявщиків.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Я детально розпишу і покажу на скріншотах:

  • Як встановити хороший пароль на доступ до налаштувань роутера
  • Який тип шифрування включити для Wi-Fi і як встановити пароль на мережу
  • Як приховати ім'я вашої мережі (SSID).
  • Як включити фільтрацію по MAC адресам
  • Як відключити QSS.

Показувати буду на прикладі роутера TP-Link TL-WR841N.Але в цьому немає нічого страшного, якщо у вас інший роутер, то думаю, що все буде зрозуміло.

Хочу нагадати, що під час налаштування роутера, потрібно підключати його до комп'ютера з мережевого кабелю. Робити настройку по Wi-Fi, не раджу!

Хто не знає, як отримати доступ до налаштування роутера, то швидко нагадаю. Потрібно відкрити будь-який браузер і в адресному рядку набрати адресу 192.168.1.1, або 192.168.1.0 потім ввести пароль для доступу до налаштувань (не плутати з паролем на Wi-Fi мережу). Якщо ви його ще не міняли, то за замовчуванням це admin і admin. Якщо цей не підходить, то знизу роутера звичайно зазначений пароль за замовчуванням. Ну а якщо ви змінили пароль і забули його, то читайте статтю Як скинути пароль і налаштування на Wi-Fi роутер.

Встановлюємо пароль на доступ до налаштувань Wi-Fi роутера

Це перше, що потрібно зробити при налаштуванні захистити свою мережу Wi-Fi мережі. В налаштуваннях роутера шукаємо вкладку "System Tools" потім переходимо на вкладку "Password".

Вводимо старий логін і пароль, потім у формі нижче вводимо нове ім'я для доступу і два рази новий пароль. Придумайте хороший і складний пароль. Що складається з букв і цифр. І головне, самі запам'ятайте :). Для збереження натискаємо "Save". Продовжуємо налаштовувати захист Wi-Fi мережі.

Ставимо пароль на Wi-Fi мережу і встановлюємо тип шифрування

В обов'язковому порядку, потрібно вказати тип шифрування, який ви будете використовувати для мережі, і встановити надійний пароль. Ну хіба що у вас якесь кафе і ви хочете зробити відкритий доступ до Wi-Fi для відвідувачів.

Переходимо на вкладку "Wireless", і "Wireless Security". Біля протоколу WPA / WPA2 - Personal ставимо позначку, виставляємо настройки як на скріншоті нижче і в рядку, навпаки "PSK Password:" придумуємо хороший пароль. Цей пароль буде використовуватися для підключення до Wi-Fi. Для збереження натискаємо "Save".

Дивіться також:

  • Як встановити (змінити) пароль для Wi-Fi мережі на роутері TP-Link TL-WR841N
  • Як скинути пароль і налаштування на Wi-Fi роутер?
  • Як змінити ім'я для бездротової мережі (SSID) на Wi-Fi роутер? [На прикладі роутерів Tp-link і ASUS]
  • Як зробити свою Wi-Fi мережу відкритою? Прибираємо пароль з бездротової мережі
  • Забороняємо доступ до налаштувань роутера для всіх пристроїв (крім вашого), які підключені до вашої мережі

Роутер запропонує перезавантажити його, але якщо ви ще буду вносити настройки, то можна поки не перезавантажувати. Але нові настройки будуть працювати тільки після перезавантаження.

Приховуємо ім'я мережі (SSID)

Ще один відмінний спосіб захисту. Приховуємо назву Wi-Fi мережі, і до неї можна буде підключиться, тільки якщо знати як вона називається.Ваша мережа не буде відображатися в списку доступних мереж.

Шукаємо і переходимо на вкладку "Wireless". І для того, що б приховати SSID, просто знімаємо галочку з пункту "Enable SSID Broadcast". Ось так, все просто. Натискаємо кнопку "Save" для збереження змін.

Включаємо фільтрацію пристроїв по MAC адресу

Включення цієї функції, дозволить підключати до роутера тільки ті пристрої, MAC адреси яких прописані в настройках і дозволені. Це дуже ефективний захист, але якщо ви часто підключаєте нові пристрої, то буде не дуже зручно кожен раз заходити в налаштування роутера і прописувати MAC адреса пристрою.

Для початку потрібно дізнатися MAC адреси пристроїв, яким ви хочете дозволити підключення до Wi-Fi мережі. Їх можна подивитися в настройках, докладніше читайте тут. Якщо це телефон, або планшет, то можна подивитися адресу в налаштуваннях, в розділі "Про телефоні". А якщо він вже увімкнений до роутера, то всю необхідну інформацію можна дізнатися на вкладці "DHCP" - "DHCP Clients List".

Значить, заходимо на вкладку "Wireless", і переходимо на "Wireless MAC Filtering". Спочатку включаємо цю службу, натиснувши на кнопку "Enable". Потім встановлюємо позначку біля пункту "Allow the stations specified by any enabled entries in the list to access.". Це означає, що до Wi-Fi, зможуть підключатися тільки пристрої, які є в списку.

І натискаємо кнопку "Add New ...", для того, що б додати MAC адреси пристроїв, яким потрібно дозволити доступ. Вводимо MAC адреса, опис (за бажанням), залишаємо статус Enable (дозволити) і натискаємо кнопку "Save".

Таким способом додаємо всі пристрої, яким ви хочете дозволити підключатися до вашого роутеру.

Відключаємо службу QSS (WPS)

Детально про цю службу, і про те як нею користуватися, я писав у статті Що таке QSS і WPS? Для чого потрібна кнопка QSS на Wi-Fi роутер і як їй користуватися. Але якщо ви не дуже часто підключаєте нові пристроїв і вам не складно ввести пароль від Wi-Fi мережі, то цю службу краще відключити.

Для відключення, переходимо на вкладку "QSS", у вас вона може називатися ще "WPS", або якось так. І натискаємо кнопку "Disabled QSS".

Це був останній пункт, який я раджу зробити для повного захисту Wi-Fi мережі на вашому роутере. Залишилося тільки перезавантажити роутер, натиснувши на посилання "click here", або ж зробити це кнопкою на самому роутері.

Ось і все друзі, це все, що я хотів вам порадити для захисту вашої бездротової мережі. Сподіваюся, що інформація, яку я для вас підготував, вам стане в нагоді. Успіхів!