Чим відкрити MDF файл

Питання про те, чим можна відкрити файл формату mdf найчастіше виникає у тих, хто скачав гру в торрент і не знає, як її встановити і що таке цей файл. Як правило, є два файли - один в форматі MDF, інший - MDS. У цій інструкції докладно розповім про те, чим і як відкрити такі файли в різних ситуаціях.

Див. Також: чим відкрити ISO

Що таке mdf файл?

Перш за все, розповім про те, що являє собою файл mdf: файли з розширенням .mdf - це образи компакт-дисків CD і DVD, збережені у вигляді одного файлу на комп'ютері. Як правило, для правильної роботи даних образів також зберігається файл MDS, що містить службову інформацію - однак, якщо даного файлу немає, нічого страшного - відкрити образ у нас вийде і так.

Який програмою можна відкрити файл mdf

Існує безліч програм, які можна скачати безкоштовно і які дозволяють відкривати файли в форматі mdf. Варто відзначити, що "відкриття" даних файлів відбувається не зовсім так, як відкриття інших типів файлів: при відкритті образу диска, він монтується в системі, тобто у Вас як би з'являється новий привід для читання компакт-дисків в комп'ютері або ноутбуці, куди вставлений диск, записаний в mdf.

Daemon Tools Lite

Безкоштовна програма Daemon Tools Lite є однією з найбільш найбільш часто використовуваних програм для відкриття різних типів образів дисків, в тому числі і в форматі mdf. Програму можна завантажити безкоштовно з офіційного сайту розробника http://www.daemon-tools.cc/rus/products/dtLite

Після установки програми, в системі з'явиться новий привід для читання компакт-дисків, або, інакше, віртуальний диск. Запустивши Daemon Tools Lite, Ви можете відкрити файл mdf і змонтувати його в системі, після чого користуватися файлом mdf як звичайним диском з грою або програмою.

Alcohol 120%

Ще одна відмінна програма, що дозволяє відкрити файли mdf - Alcohol 120%. Програма є платною, але Ви можете завантажити і безкоштовну версію даної програми з сайту виробника http://www.alcohol-soft.com/

Працює Alcohol 120% аналогічно попередньої описаної програми і дозволяє монтувати образи mdf в системі. Крім цього, за допомогою даного програмного забезпечення Ви можете записати образ mdf на фізичний компакт диск. Підтримується Windows 7 і Windows 8, 32-бітові та 64-розрядні системи.

UltraISO

За допомогою UltraISO Ви можете як відкривати образи дисків в самих різних форматах, включаючи mdf, так і записувати їх на диски, змінювати вміст образів, витягувати його або конвертувати образи дисків різних типів в стандартні ISO образи, які, наприклад,можна змонтувати в Windows 8 без використання будь-якого додаткового програмного забезпечення. Програма також є платною.

Magic ISO Maker

За допомогою цієї безкоштовної програми Ви можете відкрити mdf файл і конвертувати його в ISO. Також є можливість запису на диск, в тому числі створення завантажувального диска, зміни складу образу диска і ряд інших функцій.

PowerISO

PowerISO є однією з найпотужніших програм для роботи з образами дисків, створення завантажувальної флешки і інших цілей. Серед інших функцій - підтримка файлів у форматі mdf - Ви можете відкрити їх, витягти вміст, перетворити файл в ISO образ або записати на диск.

Чим відкрити MDF на Mac OS X

Якщо Ви використовуєте MacBook або iMac, то для того, щоб відкрити файл mdf Вам доведеться трохи схитрувати:

  1. Перейменуйте файл, змінивши розширення з mdf на ISO
  2. Змонтуйте образ ISO в системі за допомогою дискової утиліти

Все повинно пройти успішно і це дозволить Вам скористатися чином mdf без установки будь-яких програм.

Чим відкрити файл MDF на Android

Цілком можливо, що коли-небудь Вам потрібно отримати вміст файлу mdf на андроїд планшеті або телефоні. Зробити це нескладно - достатньо завантажити безкоштовну програму ISO Extractor з Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=se.qzx.isoextractor і отримати доступ до всіх файлів, що зберігаються в образі диска зі свого андроїд-пристрої.