Підключення роз'ємів передньої панелі комп'ютера

Вирішили ви зібрати комп'ютер самостійно або ж просто порти USB, вихід для навушників на передній панелі системного блоку комп'ютера не працюють - вам стане в нагоді інформація про те, як саме підключаються роз'єми на передній панелі до материнської плати, що і буде показано далі.

Йтиметься не лише про те, як підключити передній USB порт або змусити працювати навушники і мікрофон, підключені до передньої панелі, але і про те, як з'єднати основні елементи системного блоку (кнопка і індикатор живлення, індикатор роботи жорсткого диска) з материнською платою і зробити це правильно (з цього і почнемо).

Кнопка і індикатор живлення

Ця частина інструкції буде корисною, якщо ви вирішили зібрати комп'ютер самі, або ж вам довелося його розібрати, наприклад, для очищення від пилу і тепер ви не знаєте, що і куди підключати. Про безпосередньо роз'єми буде написано нижче.

Кнопка включення комп'ютера, а також світлодіодні індикатори на передній панелі підключаються за допомогою чотирьох (іноді трьох) конекторів, які ви можете бачити на фотографії. Додатково може також бути коннектор для підключення динаміка, вбудованого в системний блок.Раніше було більше, але на сучасних комп'ютерах відсутня апаратна кнопка перезавантаження.

  • POWER SW - перемикач живлення (червоний провід - плюс, чорний - мінус).
  • HDD LED - індикатор роботи жорстких дисків.
  • Power Led + і Power Led - - два коннектора для індикатора харчування.

Підключаються всі ці коннектори в одному місці на материнській платі, яке легко відрізнити від інших: зазвичай розташовується знизу, підписана словом на зразок PANEL, а також має підпису, що і куди підключати. На зображенні нижче я постарався докладно показати, як саме підключити правильно елементи передньої панелі відповідно до легендою, аналогічним чином це можна повторити і на будь-якому іншому системному блоці.

Сподіваюся, з цим складнощів не виникне - все досить просто, а підписи однозначні.

Підключення USB портів на передній панелі

Для того, щоб підключити передні USB порти (а також кард-рідер при його наявності), все що вам потрібно зробити - знайти відповідні роз'єми на материнській платі (їх може бути декілька), які виглядають як на фотографії нижче і увіткнути в них відповідні конектори , що йдуть від лицьової панелі системного блоку. Помилитися не вийде: контакти там і там відповідають один одному, а коннектори зазвичай забезпечені підписами.

Зазвичай, різниці в тому, куди саме ви підключите передній роз'єм немає. Але для деяких материнських плат вона існує: так як вони можуть бути з підтримкою USB 3.0 і без неї (ознайомтеся з інструкцією до материнської плати або уважно читайте підпису).

Підключаємо вихід на навушники і мікрофон

Для підключення аудіо роз'ємів - виходу навушників на передній панелі, а також мікрофона використовується приблизно такий же роз'єм материнської плати, як для USB, тільки з дещо відрізняється розташуванням контактів. Як підписи шукайте AUDIO, HD_AUDIO, AC97, роз'єм зазвичай розташовується недалеко від аудіо чіпа.

Як і в попередньому випадку, щоб не помилитися досить уважно читати написи на те, що встромляєте і тому, куди встромляєте. Втім, навіть при помилку з вашого боку, неправильно підключити роз'єми швидше за все не вийде. (Якщо після підключення навушники або мікрофон з передньої панелі все одно не працюють, перевірте налаштування пристроїв відтворення і запису в Windows).

додатково

Також, якщо у вас на передній і задній панелі системного блоку присутні вентилятори, не забудьте підключити їх до відповідних роз'ємів материнської плати SYS_FAN (напис може злегка відрізнятися).

Однак в деяких випадках, як наприклад у мене, вентилятори підключаються інакше, якщо потрібно можливість керувати швидкістю обертання з передньої панелі - тут вам допоможе інструкція від виробника корпусу комп'ютера (і я допоможу, якщо напишете коментар з описом проблеми).