Установка драйверів на ноутбук

У вільний час я, буває, відповідаю на запитання користувачів на сервісах питань і відповідей Google і Mail.ru. Один з найбільш часто зустрічаються типів питань стосується установки драйверів на ноутбук, звучать вони звичайно в такий спосіб:

  • Встановив Windows 7, як встановити драйвера на ноутбук Asus
  • Де скачати драйвера на ноутбук такий-то моделі, дайте посилання

І тому подібне. Хоча, по ідеї, питання про те, де завантажити і як встановити драйвера задаватися особливо не повинен, адже це в більшості випадків очевидно і не викликає особливих проблем (бувають винятки для деяких моделей і операційних систем). У цій статті спробую відповісти на найбільш поширені запитання, пов'язані з установкою драйверів в Windows 7 і Windows 8. (Див. Також Установка драйверів на ноутбук Asus, де скачати і як встановити)

Де скачати драйвера на ноутбук?

Питання про те, де завантажити драйвера на ноутбук, мабуть, є найбільш часто зустрічається. Найбільш правильна відповідь на нього - з офіційного сайту виробника вашого портативного комп'ютера. Там це буде дійсно безкоштовно, драйвера будуть (швидше за все) мати останню актуальну версію, не буде потрібно відправляти смс і не виникне інших проблем.

Офіційні драйвера для ноутбуків Acer Aspire

Офіційні сторінки завантаження драйверів для популярних моделей ноутбуків:

Аналогічні сторінки є і для інших виробників, знайти їх не складає труднощів. Єдине, не ставте Яндексу і Google запитів про те, де завантажити драйвера безкоштовно або без реєстрації. Тому, як у цьому випадку, ви потрапите нема на офіційний сайт (на них не пишуть, що скачування безкоштовно, це само собою зрозуміло), а на спеціально "заточений" під ваш запит сайт, вміст якого не обов'язково буде відповідати Вашим очікуванням. Більш того, на таких сайтах ви ризикуєте отримати не тільки драйвера, але і віруси, трояни, руткіти та іншу некорисно нечисть на свій комп'ютер.

Запит, який не слід задавати

Як завантажити драйвера з офіційного сайту?

На більшості сайтів виробників ноутбуків і іншої цифрової техніки на всіх сторінках є посилання "Підтримка" або "Support", якщо сайт представлений тільки англійською.А на сторінці підтримки, в свою чергу, представлена ​​можливість завантажити всі потрібні драйвера для Вашої моделі ноутбука для підтримуваних операційних систем. Зазначу, що, якщо наприклад, ви встановили Windows 8, то з великою часткою ймовірності підійдуть і драйвера для Windows 7 (можливо, програму установки доведеться запустити в режимі сумісності). Установка цих драйверів, як правило, проводиться зовсім не складно. У ряду виробників на сайтах є спеціальні програми для автоматичного завантаження та встановлення драйверів.

Автоматична установка драйверів на ноутбук

Одна з найбільш частих рекомендацій, яку дають користувачам у відповідь на питання, пов'язані з установкою драйверів - використання програми Driver Pack Solution, скачати яку безкоштовно можна з сайту http://drp.su/ru/. Програма працює наступним чином: після запуску вона автоматично визначає всі встановлені на комп'ютері пристрої і дозволяє автоматично встановити всі драйвера. Або ж драйвера окремо.

Програма для автоматичної установки драйверів Driver Pack Solution

По суті, нічого поганого сказати про цю програму я не можу, але тим не менш, в тих випадках, коли потрібно встановити драйвера на ноутбук, я не рекомендую її використовувати. Причини цього:

  • Часто в ноутбуках є специфічне обладнання. Driver Pack Solution встановить сумісний драйвер, але він може працювати не цілком адекватно - нерідко це трапляється з Wi-Fi адаптерами і мережевими платами. Крім цього, саме для ноутбуків деякі пристрої взагалі не визначаються. Зверніть увагу на скріншот вище: 17 драйверів, встановлених на моєму ноутбуці невідомі програмі. Це означає, що якщо б я встановлював їх за допомогою неї, вона б замінила їх сумісними (в невідомої ступеня, наприклад міг би не працювати звук або не підключати Wi-Fi) або взагалі б не встановила.
  • Деякі виробники в власні програми для установки драйверів включають певні патчі (виправлення) для операційної системи, які забезпечують працездатність драйверів. У DPS цього немає.

Таким чином, якщо ви не дуже поспішаєте (автоматична установка проходить швидше, ніж процес завантаження та установки драйверів по одному), то я раджу використовувати офіційний сайт виробника. Якщо ж ви все-таки вирішили скористатися простим способом - то будьте уважні при використанні Driver Pack Solution: краще перемкнути програму на режим експерта і встановлювати драйвера на ноутбук по одному, не добираючи пунктів "Встановити все драйвера і програми".Також не рекомендую залишати в автозапуску програм для автоматичного оновлення драйверів. Вони, за фактом, не потрібні, але призводять до більш повільної роботи системи, розряду батареї, а іноді і до більш неприємних наслідків.

Сподіваюся, інформація в цій статті буде корисною для багатьох початківців користувачів - власників ноутбуків.