Чи не викачуються додатки Android з Play Маркет

Часта проблема, з якою стикаються власники Android телефонів і планшетів - помилки завантаження програм з Play Маркет. При цьому коди помилок можуть бути найрізноманітніші, деякі з них вже розглядалися на цьому сайті окремо.

У цій інструкції докладно про те, що робити, якщо не завантажуються додатки з Play Маркет на ваше Android пристрою, щоб виправити ситуацію.

Примітка: якщо у вас не встановлюються додатки apk, викачані з сторонніх джерел, зайдіть в Настройки - Безпека і включите пункт "Невідомі джерела". А якщо Play Маркет повідомляє, що пристрій не сертифіковані, використовуйте цей посібник: Пристрій не сертифіковане Google - як виправити.

Як виправити проблеми зі скачуванням додатків Play Маркет - перші кроки

Для початку про найперших, простих і основні кроки, які слід зробити при виникненні проблем із завантаженням додатків на Android.

 1. Перевірте, чи працює інтернет в принципі (наприклад, відкривши будь-яку сторінку в браузері, бажано з протоколом https, так як помилки при установці захищених з'єднань ведуть і до проблем із завантаженням додатків).
 2. Перевірте, чи виникає проблема і при скачуванні по 3G / LTE і по Wi-FI: якщо при одному з типів з'єднання все проходить успішно, можливо, проблема в налаштуваннях роутера або з боку провайдера.Також, теоретично, додатки можуть не скачиваться в соціальних мережах Wi-Fi.
 3. Зайдіть в Настройки - Дата і час і переконайтеся, що дата, час і часовий пояс виставлені вірно, в ідеалі, виставити "Дата і час мережі" і "Часовий пояс мережі", однак, якщо при даних опціях час виявляється невірним, вимкніть ці пункти і встановіть дату і час вручну.
 4. Спробуйте просту перезавантаження вашого пристрою Android, іноді це вирішує проблему: натисніть і утримуйте кнопку включення, поки не з'явиться меню і виберіть пункт "Перезапуск" (при його відсутності - Відключити живлення, а потім знову включити).

Це те, що стосується найпростіших методів виправити проблему, далі про іноді більш складних в реалізації діях.

Play Маркет пише, що необхідно в акаунт Google

Іноді при спробі завантажити додаток в Play Маркет можна зіткнутися з повідомленням про те, що необхідно увійти в обліковий запис Google навіть за умови, що необхідна обліковий запис вже додана в Настройки - Акаунти (якщо немає - додайте і це вирішить проблему).

Я точно не знаю причину такої поведінки, але довелося зустрічати і на Android 6 і на Android 7. Рішення в цьому випадку знайшлося випадково:

 1. У браузері вашого Android смартфона або планшета зайдіть на сайт https://play.google.com/store (При цьому в браузері потрібно бути авторизованим в сервісах Google з тієї ж обліковим записом, що використовується на телефоні).
 2. Виберіть будь-який додаток і натисніть кнопку "Встановити" (якщо ви не були авторизовані, спочатку відбудеться авторизація).
 3. Автоматично відкриється Play Маркет для установки - але вже без помилки і в подальшому вона з'являтися не буде.

Якщо такий варіант не спрацює - спробуйте видалити акаунт Google і додати його в "Налаштування" - "Акаунти" заново.

Перевірка активності необхідних для роботи Play Маркет додатків

Зайдіть в Настройки - Додатки, включите відображення всіх додатків, включаючи системні і переконайтеся, що додатки "Сервіси Google Play", "Диспетчер завантаження" і "Акаунти Google" включені.

Якщо якісь з них в списку відключених, натисніть по такого додатку і увімкніть його, натиснувши відповідну кнопку.

Скидання кеша і даних системних додатків, необхідних для скачування

Зайдіть в налаштування - Програми та для всіх додатків, згаданих в попередньому способі, а також для застосування Play Маркет очистіть кеш і дані (для деяких з додатків буде доступна тільки очищення кеша).У різних оболонках і версіях Android це робиться злегка по-різному, але на чистій системі потрібно натиснути "Пам'ять" в інформації про програму, а потім використовувати відповідні кнопки для очищення.

Іноді ці кнопки винесені на сторінку інформації про програму та заходити в "Пам'ять" не потрібно.

Поширені помилки Play Маркет з додатковими способами виправити проблеми

Є деякі, найбільш типові помилки, що виникають при скачуванні додатків на Android, за якими на цьому сайті є окремі інструкції. Якщо у вас виникла одна з цих помилок, можливо, рішення знайдеться в них:

 • Помилка RH-01 при отриманні даних з сервера в Play Маркет
 • Помилка 495 в Play Маркет
 • Помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android
 • Помилка 924 при скачуванні додатків в Play Маркет
 • Недостатньо місця в пам'яті пристрою Android

Сподіваюся, один з варіантів виправити проблему виявиться корисним у вашому випадку. Якщо ж ні - спробуйте детально описати, як саме вона проявляється, повідомляється чи про якісь помилки і інші деталі в коментарях, можливо, мені вдасться допомогти.