Монітор не включається

В середньому раз в тиждень, один з моїх клієнтів, звертаючись до мене за ремонтом комп'ютера, повідомляє про наступну проблему: монітор не включається, при цьому комп'ютер працює. Як правило ситуація виглядає наступним чином: користувач натискає кнопку харчування на комп'ютері, його кремнієвий друг заводиться, шумить, а на моніторі продовжує горіти або блимати індикатор режиму очікування, рідше - повідомлення про те, що немає сигналу. Розберемося, чи дійсно проблема в тому, що не включається монітор.

комп'ютер працює

Досвід говорить про те, що твердження про те, що комп'ютер працює, а монітор не включається, в 90% випадків виявляється невірним: як правило, справа саме в комп'ютері. На жаль, пересічний користувач рідко може зрозуміти, в чому ж саме справа - буває, що в таких випадках несуть монітор в гарантійний ремонт, де їм справедливо зауважують, що той в повному порядку або набувають нового монітор - який, в результаті, теж «не працює ".

Постараюся пояснити. Справа в тому, що найбільш поширеними причинами ситуації, коли монітор нібито не працює (за умови, що індикатор живлення на ньому горить, а підключення всіх кабелів Ви ретельно перевірили), є наступні (на початку - найбільш ймовірні, потім - на зменшення):

  1. Несправний блок живлення комп'ютера
  2. Проблеми з пам'яттю (необхідна чистка контактів)
  3. Проблеми з відеокартою (вийшла з ладу або досить чистки контактів)
  4. Несправна материнська плата комп'ютера
  5. Вийшов з ладу монітор

У всіх п'яти випадках діагностика комп'ютера для звичайного користувача без досвіду ремонту комп'ютерів може бути непростим, тому що незважаючи на апаратні несправності, комп'ютер продовжує "включатися". І не кожен може визначити, що насправді він не включився - після натиснення кнопки живлення просто було подано напругу, в результаті чого він "ожив", вентилятори стали обертатися, привід для читання компакт-дисків замигав лампочкою і т.д. Ну а монітор включився.

Що робити?

Перш за все необхідно з'ясувати, в моніторі чи справа. Як це зробити?

  • Раніше, коли все було в порядку, був один короткий писк при включенні комп'ютера? Чи є зараз? Ні - потрібно шукати проблему в ПК.
  • Раніше при завантаженні Windows грала привітальна мелодія? Чи відіграє зараз? Ні - проблема з комп'ютером.
  • Хороший варіант - підключити монітор до іншого комп'ютера (якщо у Вас є ноутбук або нетбук, то на ньому майже гарантовано є вихід для монітора).Або інший монітор до комп'ютера. В крайньому випадку, якщо у Вас немає інших комп'ютерів, з урахуванням того, що монітори нині не дуже громіздкі - зверніться до сусіда, спробуйте підключити до його комп'ютера.
  • Якщо короткий писк є, звук завантаження Windows - теж і на іншому комп'ютері цей монітор працює, варто поглянути на роз'єми комп'ютера на задній стороні і, якщо там є роз'єм для підключення монітора на материнській платі (вбудована відеокарта), спробувати підключити його туди. Якщо в цій конфігурації все працює - шукати проблему в відеокарті.

В общем-то, цих нехитрих дій досить, для того, щоб з'ясувати, чи дійсно у Вас не включається монітор. Якщо виявилося, що поломка зовсім не в ньому, то Ви можете звернутися до майстра по ремонту ПК або, якщо не боїтеся і маєте якийсь досвід вставляти і виймати плати з комп'ютера, можна спробувати виправити проблему самому, але про це я напишу в іншій раз.